Konkurso Mano EKOnamai’14 nugalalėtojai išaiškės spalio 17 d.

Spalio 17 d. 17 val. 30 min. Vilniaus miesto savivaldybės  (Konstitucijos pr.3) Tarybos posėdžių salėje prasidės iškilminga konkurso „Mano EKOnamai’14“ apdovanojimų ceremonija.

Į renginį besirenkantys svečiai II aukšto fojė apžiūrės trims realiems sklypams kurtus konkursinius darbus, pabendraus su juos kūrusiais architektais. Konkursinių darbų paroda veiks  iki spalio 31 dienos.

Konkurse šiemet varžosi 13 architektų grupių, kurios kovoja ne tik dėl sklypo savininkų dėmesio gaunant tolimesnio projektavimo užsakymą, bet ir dėl 9000 Lt (2606,58 €) prizinio fondo.

Taip pat bus paskelbti nominacijų nugalėtojai, juos apdovanos nominacijų globėjai:

„Už langų sprendimus“ (globėjas UAB „Rehau“);
„Išmaniausias EKOnamas“ (globėjai UAB „JUNG Vilnius“ bei UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ ir jo intelektinių pastatų sprendimai – SMART HOUSE);
„Už inovatyvius aprūpinimo energija sprendimus“ (UAB „Vilpra“);

„Projektas arčiausiai pasyvaus namo reikalavimų“ (globėjas Nacionalinė pasyvaus namo asociacija);
„Už projekto pateikimo kokybę ir kūrybiškumą“ (globėjas UAB „Menų kalvė“).

Pasiruošimas konkursui tradiciškai prasidėjo dar pavasarį, kuomet architektams buvo organizuojami seminarai apie draugiškų aplinkai ir energiškai taupių pastatų projektavimą, buvo išdalintos konkurso sąlygos, dalyviai vyko apžiūrėti konkursui atrinktų sklypų.

Šių metų darbus vertins Lietuvos architektų rūmų pirmininko, architekto Juozo Vaškevičiaus vadovaujama komisija. Renkant nugalėtoją bus atsižvelgta ne tik į pastato architektūrinius ir jo dermės su supančia aplinka sprendimus, bet ir į tai, iš kokių medžiagų pastatas kuriamas, ar išnaudojama aplinka (saulė, vėjas, šešėliai) gaunat ir vartojant energiją, ar naudojami inovatyvūs ir energiją taupantys sprendimai. Tačiau bene svarbiausias konkursinių ir svetainėje www.manoekonamai.lt publikuojamų projektų išskirtinumas yra energinės klasės nustatymas, t.y. matavimai, leidžiantys palyginti kiek vienas ar kitas pastatas suvartos energijos.

Per tris metus konkurse „Mano EKOnamai“ dalyvavo per 100 architektų, kurie, susijungę į įvairias kūrybines grupes sukūrė per 40 draugiškų aplinkai ir energiškai taupių pastatų priešprojektinių pasiūlymų. Šie darbai neguli stalčiuose – po apdovanojimų ceremonijos jie keliauja į įvairias ekspozicines erdves skleisdami draugiško aplinkai ir energiškai taupaus būsto idėjas. Darbai eksponuojami ir svetainėje www.manoekonamai.lt. Čia užsukę statybas planuojantys asmenys, gali palyginti architektų galimybes ir taip sau palengvinti pastatų kūrėjų pasirinkimą. Konkursas taip pat yra tapęs gera tokio pastatų projektavimo įgūdžių formavimo platforma, nes architektams leidžia išbandyti ir palyginti jėgas kuriant pasiūlymus realioms, dažnai sudėtingoms erdvėms.

Tad „Mano EKOnamai“ konkursas visai netrukus prasidėsiančiai beveik nulinės energijos pastatų erai jau trečius metus  praktiškai ruošia tiek planuojančius statybas, tiek pastatų kūrėjus. Bent kiek prisilietusiems prie šio VšĮ „Aplink tave“ EKOcentro vykdomo projekto planuojantiems statybas ir projektuojantiems pastatus žinia, kad nuo 2016 m. visi  nauji pastatai turės būti ne žemesnės nei A energinės klasės, o nuo 2018 m. –  nulinės arba beveik nulinės energijos, jau nėra neįveikiamas iššūkis.

Daugiau informacijos ir dalyvavimo renginyje patvirtinimas: ekocentras@interjeras.lt

Paskelbė Darius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *