Įrenginiai

Šilumos siurbliai oras – vanduo tinkamas šildymo pasirinkimo būdas

Norint pasirinkti ne tokį aplinkai kenksmingą šildymo būdą, vienas tokių pasirinkimų gali būti šilumos siurbliai oras – vanduo. Jų veikimo principas nėra sudėtingas, o svarbiausia, jis yra ganėtinai draugiškas aplinkai. Kadangi vis daugiau žmonių priima sprendimą saugoti ir tausoti gamtą, tad vienas iš vis dažnesnių pasirinkimų tampa šio prietaiso pasirinkimas.

Kokiems namas tinkamas šilumos siurblys oras – vanduo?

Dažniausiai apie įvairesnes šildymo sistemas yra galvojama tada, kai yra statomas naujas namas. Manoma, kad tik tokiu atveju galima rinktis iš pačių įvairiausių sistemų. Tie, kas jau iš anksčiau turi pasistatę namus, apie įvairias sistemas jau net nesusimąsto. Tačiau net ir seniau pastatytuose namuose, tokį šilumos siurblį galima rinktis, jeigu yra nustatoma, kad jį sumontuoti galima. Nors vertinti reikia nemažai aspektų, tačiau yra tikrai nemaža tikimybė, kad tai įmanoma padaryti. Tad jeigu svarstote, kad pats metas įsirengti naują šildymo sistemą, nereikėtų atmesti ir šio varianto, nes jis tikrai gali būti vienas iš pasirinkimų ir tikrai vienas geresnių. Kadangi jų modelių yra tikrai nemažai, kiekvienas gali rinktis iš tokių variantų, koks reikalingas būtent jums. Jie taip pat gali turėti skirtingas funkcijas, kurias galima derinti prie namų ir ko reikia kiekvienam.

Kaip veikia šilumos siurblys oras – vanduo?

Turbūt jau iš pačio pavadinimo galima suprasti, kad šilumai sukurti toks prietaisas naudoja orą ir vandenį. Paprastai tokią šildymo sistemą sudaro du blokai, kurie montuojami skirtingose namo pusėse, tai yra vienas vidinėje, o kitas lauke. Taip jie dirbdami  kartu su oru ir vandeniu sukuria šilumos energiją, kuri vėliau paskirstoma po namo erdves. Dirbdamas jis sukuria ganėtinai nemažą garsą, kas gali tikti ne visiems. Jeigu mėgstate tylą namuose, tuomet toks prietaisas turėtų būti montuojamas kiek toliau nuo tų vietų, kur dažniausiai būnate.

Ar šilumos siurblys oras – vanduo suderinamas su efektyvumu?

Anksčiau tokie siurbliai nebūdavo dažnas pasirinkimas, nes prie didesnio šalčio jie veikdavo ne visada tinkamai, todėl dažnas jų atsisakydavo. Tačiau dabar technologijos leidžia pagaminti tikrai kokybiškus siurblius, kurie net ir prie didesnio šalčio leidžia tinkamai gaminti šilumą. Todėl jei iš anksčiau esate girdėję apie šių prietaisų minusą, šiandien juos galite rinktis drąsiai, nes tokia problema buvo išspręsta papildomomis atspariomis detalėmis ir panašiai.