Interjero detalės

Gėlės namų interjere

Dauguma namų neapsieina be įvairiausių augalų. Skintos gėlės dažnai būna vienas iš pasirinkimų. Nors vieniems atrodo, jog tai nėra tvarus būdas puošti namus, tačiau visi sutinka, jog ši puošmena maloni akiai ir visuomet pradžiugina. Taip pat šiais laikais galima atrasti daugybę gėlių, kurios žydi ilgai arba pradedant džiūti išlaiko savo išvaizdą ir namuose karaliauti gali daug ilgesnį laikotarpį. Taip pat gėlės gyvenimo laikotarpis priklauso ir nuo priežiūros bei laikymo sąlygų. Šiandien parduotuvėse galima atrasti daug įvairių mišinių vandeniui, kurie padeda išlaikyti gėlių gyvybingumą. Tad kaip gėlės yra pritaikomos namų interjere?

Šviežios skintos gėlės

Skintos gėlės yra vienas dažniausių dovanų pasirinkimų, todėl namuose įvairiomis progomis jų atsiranda tikrai dažnai. Kai kurios gėlės žydi ilgai, kitos tik prasiskleidusios jau meta lapus. Todėl dažniau pasirenkamos ilgai žydinčios gėlės kaip chrizantemos, gvazdikai, eustomos ar panašios. Jos lengvai prisitaiko prie namuose esančių oro sąlygų ir dėl to žydi ilgiau. Žinoma, viskas priklauso ir nuo jų priežiūros. 

Kaip ir visoms skintoms gėlėms, reikėtų keisti vandenį kas kelias dienas, nuskabyti vystančius lapus ar žiedus, taip pat gėles galima palepinti įvairiais naudingų mineralų mišiniais, kurie dar labiau pagyvina gėles. 

Gėlės yra laikomos namų jaukumo kūrėjomis, todėl joms dažnai parenkama akivaizdi ir lengvai matoma vieta namuose. Juk norisi pasidžiaugti spalvingais žiedais, kol jie dar nenuvyto. Ir nors gėlės dažnai atsiduria pamerktos vazose ant stalų ar komodų, jas galima panaudoti ir kiek kitaip. Šviežiai skintų gėlių žiedus galima nuskabyti ir pamerkti į mažesnes vazeles atskirai arba sukurti kompoziciją tik iš žiedų dubenėlyje vandens. 

Džiovintos gėlės

Kai kurios gėlės savo grožiu nenusileidžia šviežioms gėlėms net ir pradėjusios džiūti. Jos tampa namų puošmena, kuriai nereikia jokios priežiūros ar vandens, tačiau vis tiek kuria malonią atmosferą. Tokios gėlės yra gubojos, zundos, kraspedijos. Net jei perkate puokštę, kurioje yra šių gėlių, jas galima išimti ir laikyti kaip atskirą džiovintą augalą. Jos šiek tiek pakinta, tačiau vis tiek išlieka spalvingos ir gražios. 

Džiovintos gėlės gali būti naudojamos įvairiai, nes joms nereikia vandens. Tad net senea prakiurusi, bet vis dar jums patinkanti vaza, gali būti puiki vieta joms laikyti. Svarbu su džiovintomis gėlėmis būti atsargiems, kad perkeliant ar prisilietus nenukristų visi žiedai, nes džiūvant tokios gėlės tampa trapios.