Įrenginiai

Kokių klaidų išvengti naudojant oro kondicionierius?

Kokių klaidų išvengti naudojant oro kondicionierius?

Jie padeda reguliuoti temperatūrą mūsų namuose, todėl juose patogiau gyventi. Dėl to vasaros metu galime kokybiškai miegoti, o žiemos metu pasišildyti. Tačiau netinkamai naudojami oro kondicionieriai gali kelti pavojų sveikatai. Tad šiandien pasidalinsime įžvalgomis, ir pastebėjimais, kokias klaidas dažniausiai daro žmonės, neseniai įsigiję oro kondicionierius.

Pagrindinės klaidos, bei sprendimo būdai:

  • Viena dažniausių oro kondicionierių problemų yra ta, kad jie gali platinti bakterijas ir virusus. Taip yra dėl to, kad oro kondicionieriai nuolat perdirba tą patį orą. Jei kas nors namuose serga, oro kondicionierius gali išplatinti ligą kitiems. Tad nepamirškite pravėdinti esamas patalpas.
  • Dar vienas su oro kondicionieriais susijęs pavojus sveikatai – jie gali sukelti odos išsausėjimą. Taip yra todėl, kad jie iš oro pašalina drėgmę, todėl gali išsausėti akys, oda ir lūpos. Tai aktualu yra žiemos metu, kuomet kondicionieriaus pagalba bandoma prišildyti patalpą.
  • Užtikrinkite, kad oro kondicionieriaus filtrai būtų reguliariai valomi arba keičiami. Dėl susikaupusių nešvarumų ir dulkių įrenginys taps mažiau efektyvus ir gali sugesti.
  • Nestatykite oro kondicionieriaus tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes dėl to jis dirbs sunkiau ir sunaudos daugiau energijos.
  • Neuždenkite oro kondicionieriaus ventiliacijos angų, nes tai sumažins jo efektyvumą.
  • Netinkama temperatūra. Oro kondicionierius neturėtų būti nei per šaltas, nei per karštas. Per didelis šaltis gali sukelti kvėpavimo sutrikimų ar galite peršalti, o per didelis karštis – išsausinti orą.
  • Jei turite inverterinį oro kondicionierių, neišjunkite jo iš elektros tinklo, nes taip sugadinsite įrenginį.
  • Kondicionieriaus temperatūra negali skirtis nuo aplinkos daugiau kaip 10 laipsnių. Priešingu atveju gali kilti pavojus sveikatai.

Kondicionieriai Vilnius. Kur įsigyti?

Populiariausia oro kondicionierių pirkti fizinėje parduotuvėje. Tačiau jei norite rasti geriausias kainas, patartina ieškoti internete. Pavyzdžiui Vilniauskatilai.lt svetainėje galite rasti žinomų gamintojų parduodamų oro kondicionierių, kuriems suteikiama garantija.

Patariame vengti pirkti kondicionierius iš nežinomų vietų, ar pirkti dėvėtus. Taip galėsite būti tikri dėl produkto kokybės ir išvengti galimų problemų. Ne veltui yra gera liaudies patarlė – „Skūpus moka du kartus”. Nusipirkę nekokybišką, dėvėtą gaminį iškilus problemoms – teks kreiptis pas profesionalus ir pirkti naują įrenginį.