Statyba

Medienos impregnantas – pagalba norint prailginti medinių daiktų naudojimo laiką

Kaip žinia, mediniai daiktai, juos tinkamai neapdirbus, gali vos po kelių metų prarasti savo formą, išvaizdą ir kitus dalykus. Todėl tokius daiktus labai svarbu apsaugoti nuo išorinių gamtos veiksnių. Ypač tai svarbu yra daiktams, kurie yra lauke. Mūsų klimato juosta yra tokia, kad metų laikų temperatūros keičiasi kardinaliai, o tai tikrai nėra naudinga mediniams daiktams.

Medienos impregnantas – kas tai?

Žodį impregnantas turbūt suprantame kiekvienas. Tai yra tam tikra medžiaga, kuri turi specialių savybių apsaugoti daiktą. Su impregnantu galime saugoti įvairius daiktus, pradedant nuo batų ir baigiant mediena. Labai svarbu apsaugoti tokius daiktus, kurie susiduria su didele drėgme, sniegu, liūtimis ir kitais panašiais dalykais. Tad medienos impregnantas būtent skirtas apsaugoti medieną. Visada verta orientuotis ne į universalų, kuriuo būtų galima impregnuoti visus daiktus, bet jei norite impregnuoti medieną, jį reikėtų rinktis būtent jai. Taip žinosite, kad jis savyje turi visas medžiagas, kurios kokybiškiausiai gali apsaugoti medieną, taip jai suteikdamas kur kas ilgesnį gyvavimo laiką ir mums nuo pečių nuimant įvairius darbus, kurie susiję su mediena. Todėl medienos impregnantą patartina naudoti ant visų medinių daiktų, taip juos kokybiškai apsaugant.

Kada reikėtų rinktis paviršinį impregnavimą?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad impregnavimas yra paprastas darbas ir jį galima atlikti tik vienu būdu. Tačiau labiau plečiant žinias apie šį darbą galite matyti, kad medienos impregnavimo būdų yra net keli. Pirmasis yra paviršinis impregnavimas. Turbūt jau nuo pavadinimo yra aišku, kad tokiu būdu yra impregnuojamas tik medienos paviršius, todėl vargu ar jis būtų tinkamas norint apsaugoti medieną, kuri yra lauke. Tad paviršinis impregnavimas tinka labiau tokiems daiktams, kurie yra namuose. Jį ne taip smarkiai veikia įvairios oro sąlygos, todėl jam labai didelės apsaugos nereikia. Kartais gali atrodyti, kad geriausia viską impregnuoti pačiu stipriausiu impregnatoriumi ir tada daiktas išliks toks pats net kelis dešimtmečius. Tačiau verta žinoti ir tai, kad tokios pačios stipriausios priemonės kainuoja brangiau, o vidaus daiktams kuo puikiausiai pakanka paviršinio impregnavimo.

Kada verta rinktis giluminį impregnavimą?

Tikriausiai iš anksčiau pateiktos informacijos aišku, kad giluminis impregnavimas yra skirtas tiems daiktams, kuriuos norime apsaugoti labai stipriai. Tokie daiktai dažniausiai būna lauke, o tai tikrai gali turėti neigiamos įtakos jiems. Todėl jei savo kieme ar kitoje vietoje laikote nemažai medinių daiktų, žinokite, kad jais reikėtų pasirūpinti kaip įmanoma greičiau, kad jie artimiausiu metu nebūtų pažeisti.